fbpx

Podpisz
petycję

zakończ ten koszmar razem z nami

Boże Narodzenie: czas miłości… i cierpienia. Nie sprzedawaj żywych karpi, E.Leclerc! 

Podpisz petycję i wyraź swój sprzeciw wobec sprzedaży żywych karpi w sieci E.Leclerc

Boże Narodzenie – czas miłości? Nie dla zwierząt, które trafiają na świąteczne stoły. Szczególnie koszmarne są ostatnie dni i godziny milionów karpi, które co roku sprzedawane są w Polsce. E.Leclerc jest jedną z niewielu sieci supermarketów, które jeszcze nie zakończyły tej nieludzkiej praktyki sprzedaży żywych ryb. Podpisz naszą petycję i daj im jasno do zrozumienia, że tego nie akceptujesz.

Naukowcy już dawno temu udowodnili, że ryby są zdolne do odczuwania bólu, stresu i cierpienia. W sklepach trzymane są w przepełnionych brudnych zbiornikach, w których nie mogą się poruszać i powoli się duszą. Klienci transportują żywe karpie do domów w plastikowych torbach, często bez wody. Ryby najczęściej są również zabijane przez osoby, które nie mają wiedzy o tym jak szybko i najmniej boleśnie zakończyć długie godziny ich koszmarnej męki.

Uczyń Boże Narodzenie rzeczywistym czasem miłosierdzia i poproś E.Leclerc, aby zrezygnował z tego okrutnego zwyczaju.

Treść petycji:

Szanowni Państwo,

Ja, niżej podpisana/y , proszę o zaprzestanie sprzedaży żywych karpi w Państwa sklepie.

Zgodnie z art. 6 Ustawy o ochronie zwierząt, sprzedaż żywych karpi w sklepach nosi znamiona znęcania się nad zwierzętami. Nauka mówi jasno, że ryby są istotami, które odczuwają ból i stres. Bardzo cierpią w warunkach, w jakich są trzymane w sklepach, transportowane do domów klientów, a następnie zabijane przez osoby, które nie mają wiedzy o tym, jak szybko i najmniej boleśnie zakończyć ich wielogodzinną mękę.

Państwa konkurenci – Auchan, B1, Carrefour, Kaufland, Selgros oraz Tesco – zakończyli już tę nieludzką praktykę lub złożyli deklarację rezygnacji ze sprzedaży żywych karpi. Państwa sklep również może pomóc w zakończeniu cierpienia tysięcy zwierząt. Do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze kilka miesięcy, ale mam świadomość, że kontrakty związane ze sprzedażą żywych karpi będą podpisywane wcześniej. Podążając za przykładem swoich konkurentów oraz większości sklepów E.Leclerc w Polsce, które już porzuciły tę okrutną praktykę, złóżcie Państwo publicznie zobowiązanie do rezygnacji ze sprzedaży żywych ryb w swoim sklepie.

Niech tegoroczne święta będą rzeczywistym czasem miłości i miłosierdzia.

Z poważaniem,
(Imię i Nazwisko)

Kontakt

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa
Konto (główne):
53 1500 2080 1220 8000 0100 0000

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.