fbpx

Podpisz
petycję

zakończ ten koszmar razem z nami

Boże Narodzenie: czas miłości… i cierpienia. Nie sprzedawaj żywych karpi, E.Leclerc! 

Podpisz petycję i wyraź swój sprzeciw wobec sprzedaży żywych karpi w sieci E.Leclerc

Boże Narodzenie – czas miłości? Nie dla zwierząt, które trafiają na świąteczne stoły. Szczególnie koszmarne są ostatnie dni i godziny milionów karpi, które co roku sprzedawane są w Polsce. E.Leclerc jest jedną z niewielu sieci supermarketów, które jeszcze nie zakończyły tej nieludzkiej praktyki sprzedaży żywych ryb. Podpisz naszą petycję i daj im jasno do zrozumienia, że tego nie akceptujesz.

Naukowcy już dawno temu udowodnili, że ryby są zdolne do odczuwania bólu, stresu i cierpienia. W sklepach trzymane są w przepełnionych brudnych zbiornikach, w których nie mogą się poruszać i powoli się duszą. Klienci transportują żywe karpie do domów w plastikowych torbach, często bez wody. Ryby najczęściej są również zabijane przez osoby, które nie mają wiedzy o tym jak szybko i najmniej boleśnie zakończyć długie godziny ich koszmarnej męki.

Uczyń Boże Narodzenie rzeczywistym czasem miłosierdzia i poproś E.Leclerc, aby zrezygnował z tego okrutnego zwyczaju.

Treść petycji:

Szanowni Państwo,

Ja, niżej podpisana/y pod petycją, proszę o zaprzestanie sprzedaży żywych karpi w Państwa sieci handlowej.

Zgodnie z art. 6 Ustawy o ochronie zwierząt, sprzedaż żywych karpi w sklepach nosi znamiona znęcania się nad zwierzętami. Nauka mówi jasno, że ryby są istotami, które odczuwają ból i stres. Bardzo cierpią w warunkach, w jakich są trzymane w sklepach i transportowane do domów klientów.

Państwa konkurenci – Auchan, B1, Carrefour, Kaufland, Selgros oraz Tesco – zakończyli już tę nieludzką praktykę lub złożyli deklarację rezygnacji ze sprzedaży żywych karpi w przyszłym roku. Sieć E.Leclerc również może pomóc w zakończeniu cierpienia setek tysięcy zwierząt.

Niech Boże Narodzenie będzie rzeczywistym czasem miłości i miłosierdzia. Podążając za przykładem swoich konkurentów, złóżcie Państwo publicznie zobowiązanie do rezygnacji ze sprzedaży żywych ryb w sklepach E.Leclerc.

Z poważaniem,
XYZ

Kontakt

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok 39, 03-772 Warszawa
Konto (główne):
53 1500 2080 1220 8000 0100 0000

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.