Krwawe Święta
Święta Bożego Narodzenia to czas, którego wszyscy nie możemy się doczekać: pełen radości i spokoju, czas spędzany wspólnie z rodziną. Trudno więc uwierzyć w to, że Święta nazywane czasem współczucia i dobra, są tak naprawdę wypełnione bólem, strachem, walką - oraz coraz częściej brutalną i bolesną śmiercią. Nie wierzysz? Poświęć trochę swojego czasu i poznaj świąteczny paradoks.

Kulisy
Co możesz zrobić?


Koalicja na rzecz bezkrwawych Świąt
Koalicja na rzecz bezkrwawych Świąt (CUC) to: czeska Svoboda Zvirat (Wolność dla zwierząt) oraz Fundacja Viva!

Więcej informacji
Skontaktuj się z nami
Działaj

Powiadom Inspekcję weterynaryjną o nieprawidłowościach w sprzedaży żywych ryb w sklepie! Wykonaj na miejscu filmy i zdjęcia dokumentujące niewłaściwe traktowanie karpi, wypełnij poniższe pismo i wyślij mailem na adres Inspekcji Weterynaryjnej z Twojego miasta!

Państwowa Inspekcja Weterynaryjna w [wpisać miasto]

w dniu ...12.2016 roku, robiąc zakupy w sklepie sieci [wpisać nazwę] przy ul. ....... w [wpisać miasto] byłam/em świadkiem niezgodnego z przepisami traktowania ryb. .........[krótki opis zdarzenia].............................................................., co w sposób oczywisty było łamaniem przepisów ustawy o ochronie zwierząt i mogło stanowić przestępstwo znęcania się nad zwierzętami. Na dowód zaistniałych wydarzeń załączam zdjęcia/filmy.

Jednocześnie przypominam, że Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 13.12.2016 roku przyznał, że niewłaściwe transportowanie i przetrzymywanie ryb stanowi naruszenie ustawy o ochronie zwierząt.

W związku z powyższym wnoszę o niezwłoczne przeprowadzenie kontroli w ww. sklepie. O wynikach kontroli proszę poinformować mnie na adres e-mail: [wpisać adres email].

Z poważaniem

[imię i nazwisko]

Designed by OtevriOci.cz (2006)